Product Code: SRSULT30H.CE7
Now £99.00
Was £129.00
Save £30.00
Experience music like never before with the Sony SRSULT30H, a compact and portable Bluetooth speaker that delivers exceptional sound quality. Its ULT Power Sound technology ensures that every note is crisp and clear, making it perfect for both indoor and outdoor gatherings.
Designed with a 7-band EQ, this speaker allows you to personalise your audio settings to suit your mood and environment, ensuring the best possible listening experience. With an outstanding battery life of up to 24 hours, you can enjoy uninterrupted music throughout the day. When you're in a hurry, a quick charge of just 10 minutes will provide you with an impressive 2 hours of playback time.
Elevate your audio experience today with the Sony SRSULT30H. Don't miss out on this perfect blend of style, portability, and functionality. Grab yours now and take your music wherever you go!
| Additional Information | Anywhere, any weather. IP67 rated waterproof, dustproof, and salt water resistant its even rustproof and shockproof too. Frequency band: 2.4Ghz |
| Audio Formats | SBC/AAC |
| Bluetooth | Yes |
| Colour | Grey |
| Colour Group | Silver/Grey |
| Depth | 7.9 cm |
| Features | 7-band EQ ULT Power Sound Compact and portable 24 hours of battery life, plus quick charging (10min charge = 2hr playback) |
| Height | 11.3 cm |
| Interfaces/Ports | USB-C (DC IN /OUT only) |
| Product Category Group | CE |
| Product Type | Wireless Speaker |
| Shipping Depth | 114 cm |
| Shipping Height | 15.5 cm |
| Shipping Weight | 1.7 kg |
| Shipping Width | 28.6 cm |
| Smart Connect | Yes |
| Warranty/Guarantee | 1 Year Warranty |
| Warranty Redemption Information | Receipt of purchase must be kept to support any claim. |
| Weight | 1.2 kg |
| Width | 25.6 cm |
We have partnered with Klarna to give you a great shopping experience.
How to shop with Klarna?
Add item(s) to your basket and then proceed to checkout.
Select Apply For Klarna Finance as your payment method.
Manage your orders and payments in the Klarna app.
Why choose Klarna?
Have any FAQ's? Visit Klarna to find out more.
Pay in 3 instalments
Split your purchase into three payments so you can spread the cost of your purchase over time. Enter the credit or debit card details of your choice and make automatic payments every 30 days. Your first instalment will be collected when your order is confirmed by the merchant and instalments 2 and 3 are scheduled 30 and 60 days later, respectively. No interest.
Klarna's Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. Ts&Cs and late fees apply.
Pay in 30 days
Get what you love today and pay up to 30 days after placing your order. No upfront payments.
Pay in 30 days is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. Ts&Cs and late fees apply.