Product Code: CEP5304X
Our price £120.00
Indulge in barista-quality coffee with the Beko CaffeExperto manual espresso coffee machine. Featuring a colour touch control display, you can effortlessly select your perfect cup of coffee with just a touch of a button. Enjoy perfectly frothed milk thanks to the integrated milk jug, allowing you to create your ideal blend. Plus, with the dual nozzle, you can brew two coffees simultaneously, ensuring you're always ready to serve quickly and easily. What's more, the CEP5304X auto-clean function makes coffee-making a breeze, providing a simple yet highly effective experience.
| Additional Information | Colour Touch Control Display Integrated Milk Frother Dual Nozzle 15 bar Pressure |
| Coffee Type Used | Ground |
| Colour | Black |
| Colour Group | Black |
| Control Type | Touch Control |
| Depth | 42.5 cm |
| Frother | Yes |
| Height | 31 cm |
| Maximum Pump Pressure | 15Bar |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | CaffeExperto Manual Espresso Drink Maker |
| Shipping Depth | 19 cm |
| Shipping Height | 35.5 cm |
| Shipping Weight | 4.5 kg |
| Shipping Width | 39.5 cm |
| Type | Coffee Machine |
| Warranty/Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Warranty Redemption Information | Consumer to keep receipt |
| Weight | 3.5 kg |
| Width | 14.5 cm |
We have partnered with Klarna to give you a great shopping experience.
How to shop with Klarna?
Add item(s) to your basket and then proceed to checkout.
Select Apply For Klarna Finance as your payment method.
Manage your orders and payments in the Klarna app.
Why choose Klarna?
Have any FAQ's? Visit Klarna to find out more.
Pay in 3 instalments
Split your purchase into three payments so you can spread the cost of your purchase over time. Enter the credit or debit card details of your choice and make automatic payments every 30 days. Your first instalment will be collected when your order is confirmed by the merchant and instalments 2 and 3 are scheduled 30 and 60 days later, respectively. No interest.
Klarna's Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. Ts&Cs and late fees apply.
Pay in 30 days
Get what you love today and pay up to 30 days after placing your order. No upfront payments.
Pay in 30 days is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. Ts&Cs and late fees apply.