Product Code: CCFM4552W
Now £299.00
Was £329.00
Save £30.00
Awaiting stock
Estimated Delivery 21/05/26
This product is not available to buy online at this time.
Please contact us on 01953 881248 for more information.
Available in white, the CCFM4552W combines style and practicality to help keep your food fresh and organised. Featuring Frost Free technology, you’ll never have to worry about manually defrosting your appliance. You can place this model in a garage or outbuilding thanks to Beko’s Freezer Guard function – the technology ensures your food maintains a regular temperature even in temperatures as low as -15°C (freezer only). What’s more, with plenty of storage, you’ll have plenty of room to store your favourite groceries. The shelves are adjustable too so you can fit in larger items.
| Additional Information | Temperered Glass Safety ShelvesFrost Free 50/50 Fridge FreezerSuitable for outbuildings - Freezer only |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Built-in or Freestanding | Freestanding |
| Certifications & Standards | CE-UKCA |
| Climate Class | SN/ST |
| Colour | White |
| Colour Group | White |
| Defrost Type | Frost Free |
| Depth | 57.5 cm |
| Door Material | Metal |
| Energy Efficiency Class | E |
| Height | 152.8 cm |
| Installation Type | Freestanding |
| Interior Light Type | LED |
| No. Refrigerator Shelves | 3 |
| Number of Freezer Drawers | 3 |
| Number of Refrigerator Crispers | 1 |
| Number of Refrigerator Door Bins | 3 |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Fridge Freezer |
| Reversible Doors | Yes |
| Shipping Depth | 63 cm |
| Shipping Height | 160 cm |
| Shipping Width | 58 cm |
| Split | 50/50 |
| Star Rating | 4 |
| Width | 54 cm |
We have partnered with Klarna to give you a great shopping experience.
How to shop with Klarna?
Add item(s) to your basket and then proceed to checkout.
Select Apply For Klarna Finance as your payment method.
Manage your orders and payments in the Klarna app.
Why choose Klarna?
Have any FAQ's? Visit Klarna to find out more.
Pay in 3 instalments
Split your purchase into three payments so you can spread the cost of your purchase over time. Enter the credit or debit card details of your choice and make automatic payments every 30 days. Your first instalment will be collected when your order is confirmed by the merchant and instalments 2 and 3 are scheduled 30 and 60 days later, respectively. No interest.
Klarna's Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. Ts&Cs and late fees apply.
Pay in 30 days
Get what you love today and pay up to 30 days after placing your order. No upfront payments.
Pay in 30 days is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. Ts&Cs and late fees apply.