Product Code: CCFM4582B
Our price £349.00
Whether you need to chill ingredients for tonight’s dinner or freeze bulk bargains, you’ll find plenty of space in the freestanding CCFM4582B. Exclusive to Euronics and Agent stores and finished in black, this Beko fridge freezer will blend into your kitchen seamlessly. Thanks to adjustable shelves, you’ll be able to fit in even the most awkward items with ease. Being a Frost Free model, you won’t have to spend hours defrosting your freezer. And, Freezer Guard technology also makes sure your freezer will function as intended in temperatures as low as -15°C.
| Additional Information | Temperered Glass Safety ShelvesSuitable for outbuildings - Freezer only |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Built-in or Freestanding | Freestanding |
| Certifications & Standards | CE-UKCA |
| Climate Class | SN/ST |
| Colour | Black |
| Colour Group | Black |
| Defrost Type | Frost Free |
| Depth | 57.5 cm |
| Door Material | Metal |
| Energy Efficiency Class | E |
| Height | 182.4 cm |
| Installation Type | Freestanding |
| Interior Light Type | LED |
| No. Refrigerator Shelves | 3 |
| Number of Freezer Drawers | 3 |
| Number of Refrigerator Crispers | 1 |
| Number of Refrigerator Door Bins | 3 |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Fridge Freezer |
| Reversible Doors | Yes |
| Shipping Depth | 63 cm |
| Shipping Height | 191 cm |
| Shipping Width | 58 cm |
| Split | 50/50 |
| Star Rating | 4 |
| Width | 54 cm |
We have partnered with Klarna to give you a great shopping experience.
How to shop with Klarna?
Add item(s) to your basket and then proceed to checkout.
Select Apply For Klarna Finance as your payment method.
Manage your orders and payments in the Klarna app.
Why choose Klarna?
Have any FAQ's? Visit Klarna to find out more.
Pay in 3 instalments
Split your purchase into three payments so you can spread the cost of your purchase over time. Enter the credit or debit card details of your choice and make automatic payments every 30 days. Your first instalment will be collected when your order is confirmed by the merchant and instalments 2 and 3 are scheduled 30 and 60 days later, respectively. No interest.
Klarna's Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. Ts&Cs and late fees apply.
Pay in 30 days
Get what you love today and pay up to 30 days after placing your order. No upfront payments.
Pay in 30 days is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. Ts&Cs and late fees apply.