Product Code: CEG7304X
Now £329.00
Was £499.99
Save £170.99
Awaiting stock
Estimated Delivery 06/06/26
This product is not available to buy online at this time.
Please contact us on 01953 881248 for more information.
Discover a world of barista possibilities with the Beko CaffeExperto bean to cup coffee machine. With a simple touch, you can create your ideal drink using one of the ten expertly crafted pre-set options. Experience the versatility of this advanced machine by grinding your favourite whole beans or using pre-ground coffee for a truly customised brewing experience. What’s more, the integrated milk jug creates the perfect blend to offer flawless frothed milk to top your cappuccino. Whether you're serving one or two coffees, a dual nozzle feature ensures you're always ready. The CEG7304X convenient auto-clean function guarantees great-tasting coffee cup after cup.
| Additional Information | Colour Touch Control Display Integrated Milk Jug 10 Preset Coffee Options Dual Nozzle Whole beans or Ground Coffee |
| Coffee Type Used | Ground |
| Colour | Silver |
| Colour Group | Silver/Grey |
| Control Type | Touch |
| Depth | 40.5 cm |
| Grinder | Yes |
| Height | 34 cm |
| Maximum Pump Pressure | 19Bar |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Drinks Maker |
| Shipping Depth | 32.3 cm |
| Shipping Height | 40.6 cm |
| Shipping Weight | 12.9 kg |
| Shipping Width | 48.8 cm |
| Type | Coffee Machine |
| Warranty/Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Warranty Redemption Information | Customers must register the guarantee within 90 days via beko.co.uk/register or phone 0800 497 0732 |
| Weight | 9.9 kg |
| Width | 27.5 cm |
We have partnered with Klarna to give you a great shopping experience.
How to shop with Klarna?
Add item(s) to your basket and then proceed to checkout.
Select Apply For Klarna Finance as your payment method.
Manage your orders and payments in the Klarna app.
Why choose Klarna?
Have any FAQ's? Visit Klarna to find out more.
Pay in 3 instalments
Split your purchase into three payments so you can spread the cost of your purchase over time. Enter the credit or debit card details of your choice and make automatic payments every 30 days. Your first instalment will be collected when your order is confirmed by the merchant and instalments 2 and 3 are scheduled 30 and 60 days later, respectively. No interest.
Klarna's Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. Ts&Cs and late fees apply.
Pay in 30 days
Get what you love today and pay up to 30 days after placing your order. No upfront payments.
Pay in 30 days is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. Ts&Cs and late fees apply.