Product Code: CNG4582VW
Our price £399.00
The CNG4582VW fridge freezer from Beko comes with a range of fantastic features to help you organise and store the weekly shop with ease. Featuring HarvestFresh technology, your food will stay fresher for longer. It uses three-colour light technology in the salad drawer to cleverly mimic the sun’s 24-hour light cycle. This preserves vitamins and minerals in your fresh produce resulting in less waste. Being a Frost Free model, you won’t have to spend hours defrosting your freezer. Freezer Guard technology also makes sure your freezer will function as intended in temperatures as low as -15°C.
| Additional Information | Tempered Glass Safety ShelvesSuitable for outbuilding - Freezer only |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Built-in or Freestanding | Freestanding |
| Certifications & Standards | CE-UKCA |
| Climate Class | SN/ST |
| Colour | White |
| Colour Group | White |
| Defrost Type | Frost Free |
| Depth | 57.5 cm |
| Door Material | Metal |
| Energy Efficiency Class | E |
| Features | HarvestFresh Total Frost Free technology Freezer Guard |
| Height | 182.4 cm |
| Installation Type | Freestanding |
| Interior Light Type | LED |
| Multi Air Flow Technology | Yes |
| Noise Level | 39 dB |
| No. Refrigerator Shelves | 4 |
| Number of Freezer Drawers | 4 |
| Number of Refrigerator Crispers | 1 |
| Number of Refrigerator Door Bins | 3 |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Fridge Freezer |
| Reversible Doors | Yes |
| Shipping Depth | 63 cm |
| Shipping Height | 191 cm |
| Shipping Width | 58 cm |
| Split | 50/50 |
| Star Rating | 4 |
| Suitable for Out Buildings | No |
| Warranty/Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Width | 54 cm |
We have partnered with Klarna to give you a great shopping experience.
How to shop with Klarna?
Add item(s) to your basket and then proceed to checkout.
Select Apply For Klarna Finance as your payment method.
Manage your orders and payments in the Klarna app.
Why choose Klarna?
Have any FAQ's? Visit Klarna to find out more.
Pay in 3 instalments
Split your purchase into three payments so you can spread the cost of your purchase over time. Enter the credit or debit card details of your choice and make automatic payments every 30 days. Your first instalment will be collected when your order is confirmed by the merchant and instalments 2 and 3 are scheduled 30 and 60 days later, respectively. No interest.
Klarna's Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. Ts&Cs and late fees apply.
Pay in 30 days
Get what you love today and pay up to 30 days after placing your order. No upfront payments.
Pay in 30 days is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. Ts&Cs and late fees apply.