Product Code: ROWD4200B
Our price £349.99
Awaiting stock
Estimated Delivery 09/05/26
This product is not available to buy online at this time.
Please contact us on 01953 881248 for more information.
Add luxury to your kitchen with this warming drawer from Beko. A built-in accessory, the ROWD4200B is ideal for pre-warming crockery, raising dough, and keeping food warm. With a 22L capacity, you’ll have enough room for dinner plates, utensils, espresso cups, and other dishes. It has five functions and four temperature settings to suit various tasks. The drawer is telescopic for easy access and comes in a sleek black finish to suit contemporary spaces.
| Additional Information | 22 litre usable capacity Telescopic drawer for easy access Interior: Stainless Steel: Glass Plate Exterior: Black Glass |
| Adjustable Temperature | Yes |
| Colour | Black |
| Colour Group | Black |
| Depth | 54.5 cm |
| Design Features | Sleek Glass Design |
| Features | 5 functions 4 temperature levels 22L capacity |
| Functions | 5 functions including; Pre-Warming Crockery & Utensils, Defrost, Dough Raising, Pre-heating, Warm Keeping of Food |
| Height | 14 cm |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Warming Draw |
| Shipping Depth | 66.5 cm |
| Shipping Height | 22.5 cm |
| Shipping Weight | 22.7 kg |
| Shipping Width | 68 cm |
| Weight | 20.2 kg |
| Width | 59.5 cm |
We have partnered with Klarna to give you a great shopping experience.
How to shop with Klarna?
Add item(s) to your basket and then proceed to checkout.
Select Apply For Klarna Finance as your payment method.
Manage your orders and payments in the Klarna app.
Why choose Klarna?
Have any FAQ's? Visit Klarna to find out more.
Pay in 3 instalments
Split your purchase into three payments so you can spread the cost of your purchase over time. Enter the credit or debit card details of your choice and make automatic payments every 30 days. Your first instalment will be collected when your order is confirmed by the merchant and instalments 2 and 3 are scheduled 30 and 60 days later, respectively. No interest.
Klarna's Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. Ts&Cs and late fees apply.
Pay in 30 days
Get what you love today and pay up to 30 days after placing your order. No upfront payments.
Pay in 30 days is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. Ts&Cs and late fees apply.