Product Code: TSM1654IU
Our price £369.99
Take a look at this integrated larder fridge from Blomberg to maximise storage space in your kitchen. With three shelves and two door balconies, you’ll have plenty of space to arrange your groceries just how you like them. Two of the shelves are adjustable too for even more flexibility. There’s a salad crisper at the base for keeping all your fruit and vegetables crunchy and firm. A special shelf rolls out to let you access this with ease and helps lock in the freshness when the fridge is closed. The TSM1654IU also features LED lighting so you can find what you need quickly and easily.
| Adjustable Shelves | Yes |
| Built-in or Freestanding | Built-in |
| Certifications & Standards | CE-UKCA |
| Climate Class | SN/T |
| Colour | White |
| Colour Group | White |
| Defrost Function | Yes |
| Defrost Type | Auto Defrost |
| Depth | 54.5 cm |
| Energy Efficiency Class | E |
| Features | Telescopic sliding shelf Adjustable shelves LED Lighting |
| Height | 81.8 cm |
| Installation Type | Integrated |
| Interior Light Type | LED |
| No. Refrigerator Shelves | 3 |
| Number of Refrigerator Door Bins | 2 |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Larder Fridge |
| Reversible Doors | Yes |
| Shipping Depth | 57.6 cm |
| Shipping Height | 89.6 cm |
| Shipping Width | 63.6 cm |
| Thermostat Available | Yes |
| Width | 59.5 cm |
We have partnered with Klarna to give you a great shopping experience.
How to shop with Klarna?
Add item(s) to your basket and then proceed to checkout.
Select Apply For Klarna Finance as your payment method.
Manage your orders and payments in the Klarna app.
Why choose Klarna?
Have any FAQ's? Visit Klarna to find out more.
Pay in 3 instalments
Split your purchase into three payments so you can spread the cost of your purchase over time. Enter the credit or debit card details of your choice and make automatic payments every 30 days. Your first instalment will be collected when your order is confirmed by the merchant and instalments 2 and 3 are scheduled 30 and 60 days later, respectively. No interest.
Klarna's Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. Ts&Cs and late fees apply.
Pay in 30 days
Get what you love today and pay up to 30 days after placing your order. No upfront payments.
Pay in 30 days is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. Ts&Cs and late fees apply.