Product Code: BCHF220GB
Our price £189.99
No cable, no compromises with this cordless vacuum cleaner from Bosch. As the BCH220GB is a 2-in-1 model, you can switch from a handstick to a handheld easily for whole home cleaning – and even in the car. The motorised AllFloor HighPower brush rotated around 5000 times per minute, for exceptional results on all floor types. Thanks to the 44-minute run time, you’ll have enough power to get through the whole house. And, when it does need a top-up, it takes just five hours to recharge. Featuring a slim black design, this versatile cleaner helps tackle all tasks on all levels and even under furniture.
| Additional Information | EasyClean system Handheld and Handstick Lithium-ion battery Hassle-free Hygiene: easy-to-empty dust box, washable filter and removable EasyClean brush Clean on all levels and under furniture without limitations |
| Colour | Black |
| Colour Group | Black |
| Cordless | Yes |
| Depth | 16.5 cm |
| Dust Capacity | 0.4 L |
| Features | 2-in-1 functionality HighPower AllFloor brush Slim design |
| Floor Type | Carpet Hard Floors |
| Height | 116 cm |
| Maximum Battery Recharge Time | 4 -5 hours |
| Maximum Battery Run Time | 44 min |
| Noise Level | 81 dB |
| Number of Power Levels | 2 |
| Pet Hair Cleaning | Yes |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Vacuum Cleaner |
| Shipping Depth | 26.5 cm |
| Shipping Height | 66 cm |
| Shipping Weight | 3.3 kg |
| Shipping Width | 36 cm |
| Weight | 2.6 kg |
| Width | 26.5 cm |
We have partnered with Klarna to give you a great shopping experience.
How to shop with Klarna?
Add item(s) to your basket and then proceed to checkout.
Select Apply For Klarna Finance as your payment method.
Manage your orders and payments in the Klarna app.
Why choose Klarna?
Have any FAQ's? Visit Klarna to find out more.
Pay in 3 instalments
Split your purchase into three payments so you can spread the cost of your purchase over time. Enter the credit or debit card details of your choice and make automatic payments every 30 days. Your first instalment will be collected when your order is confirmed by the merchant and instalments 2 and 3 are scheduled 30 and 60 days later, respectively. No interest.
Klarna's Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. Ts&Cs and late fees apply.
Pay in 30 days
Get what you love today and pay up to 30 days after placing your order. No upfront payments.
Pay in 30 days is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. Ts&Cs and late fees apply.