Product Code: 199102
Our price £119.00
Awaiting stock
This product is not available to buy online at this time.
Please contact us on 01953 881248 for more information.
Take the hassle out of cooking with this combination microwave from Haden. Complete with five power levels and eight Auto Cook settings, this feature-packed model allows you to prepare meals quickly and easily. A combination appliance, you can use the 1950W convection oven and the 900W microwave for total flexibility. With a family-friendly 25L capacity, you’ll have plenty of space to rustle up something tasty. What’s more, the 199102 has a digital control panel, LED display, and a practical speed defrost function.
| Bluetooth | No |
| Child Lock | Yes |
| Colour | Silver |
| Control Type | Touch |
| Convection Cooking Power | 950 W |
| Depth | 35.8 cm |
| Functions | Versatile with 5 power levels and 8 auto cook programs |
| Grill Power (watts) | 1000 W |
| Height | 26.2 cm |
| Installation Type | Freestanding |
| Internal Depth | 22 cm |
| Internal Height | 34 cm |
| Internal Width | 34.4 cm |
| Microwave Capacity | 25 L |
| Microwave Power | 950 W |
| Microwave Type | Combination Microwave |
| Number of Power Levels | 5 |
| Product Category Group | SDA |
| Shipping Depth | 47.3 cm |
| Shipping Height | 33.7 cm |
| Shipping Weight | 17 kg |
| Shipping Width | 54.7 cm |
| Smart Connect | No |
| Turntable Diameter | 27 cm |
| Warranty/Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Weight | 11.3 kg |
| Width | 45.2 cm |
| Wi-Fi | No |
We have partnered with Klarna to give you a great shopping experience.
How to shop with Klarna?
Add item(s) to your basket and then proceed to checkout.
Select Apply For Klarna Finance as your payment method.
Manage your orders and payments in the Klarna app.
Why choose Klarna?
Have any FAQ's? Visit Klarna to find out more.
Pay in 3 instalments
Split your purchase into three payments so you can spread the cost of your purchase over time. Enter the credit or debit card details of your choice and make automatic payments every 30 days. Your first instalment will be collected when your order is confirmed by the merchant and instalments 2 and 3 are scheduled 30 and 60 days later, respectively. No interest.
Klarna's Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. Ts&Cs and late fees apply.
Pay in 30 days
Get what you love today and pay up to 30 days after placing your order. No upfront payments.
Pay in 30 days is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. Ts&Cs and late fees apply.