Product Code: T26PIP4S0
Our price £399.00
Experience modern cooking at its finest with the Neff T26PIP4S0 gas hob. Crafted in a sleek black design, this 59cm gas hob not only enhances your kitchen aesthetics but also delivers exceptional performance.
Featuring innovative FlameSelect technology, this hob offers precision control over your cooking temperature for consistent results. The sporty metallic sword knobs provide an ergonomic grip, ensuring ease of use while adding a touch of elegance to the appliance. With robust cast iron pan supports, you can securely place your cookware, guaranteeing stability during the cooking process.
Safety is paramount, and with the integrated gas safety cut-off feature, you can cook with peace of mind, knowing that the hob will automatically shut off if any issues arise. Upgrade your culinary experience and bring home the Neff T26PIP4S0 today; your kitchen deserves the best!
| Additional Information | Biomethane Ready: Power your hob with renewable biomethane gas. |
| Auto Shut-Off | Yes |
| Colour | Black |
| Colour Group | Black |
| Cooking Element 1 Power | Right front: 1 KW |
| Cooking Element 2 Power | Right rear: 3 KW |
| Cooking Element 3 Power | Left rear: 1.75 KW |
| Cooking Element 4 Power | Left front: 1.75 KW |
| Cooking Element Type | Gas |
| Depth | 52 cm |
| FFD Fitted | Yes |
| Flame Safety Device | Yes |
| Height | 5.4 cm |
| Number of Cooking Elements | 4 |
| Pan Supports | Yes |
| Product Category Group | MDA |
| Product Type | Gas Hob |
| Rapid Heat-up | Yes |
| Shipping Depth | 57.8 cm |
| Shipping Height | 14.1 cm |
| Shipping Weight | 169.6 kg |
| Shipping Width | 65.1 cm |
| Warranty/Guarantee | 2 Year Warranty |
| Warranty Redemption Information | To register the warranty, please call 0800 519 2115 or go to: www.neff-home.com/uk/register-your-appliance |
| Weight | 15.6 kg |
| Width | 59 cm |
We have partnered with Klarna to give you a great shopping experience.
How to shop with Klarna?
Add item(s) to your basket and then proceed to checkout.
Select Apply For Klarna Finance as your payment method.
Manage your orders and payments in the Klarna app.
Why choose Klarna?
Have any FAQ's? Visit Klarna to find out more.
Pay in 3 instalments
Split your purchase into three payments so you can spread the cost of your purchase over time. Enter the credit or debit card details of your choice and make automatic payments every 30 days. Your first instalment will be collected when your order is confirmed by the merchant and instalments 2 and 3 are scheduled 30 and 60 days later, respectively. No interest.
Klarna's Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. Ts&Cs and late fees apply.
Pay in 30 days
Get what you love today and pay up to 30 days after placing your order. No upfront payments.
Pay in 30 days is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. Ts&Cs and late fees apply.