Product Code: VR30T85513W/EU
Now £399.00
Was £499.00
Save £100.00
Awaiting stock
This product is not available to buy online at this time.
Please contact us on 01953 881248 for more information.
Clean your home thoroughly with the Jet Bot Robot vacuum cleaner from Samsung. The LiDAR sensor accurately tracks the vacuum’s location by scanning the room to gather information, so when it moves, you know you’re getting an accurate and efficient clean. A digital inverter motor maximises suction power while the high-performance brush works on all floor types with fewer tangles. Plus, the VR30T85513W comes with a Clean Station which automatically cleans the dustbin for you. Control and monitor your Jet Bot from your phone and enjoy an easier way to clean your home.
| Accessories | Turbo Action Brush, Soft Action Brush, Combination Tool, Extension Crevice Tool, Mini Motorized tool, Flexible Tool |
| Colour | Misty White |
| Colour Group | White |
| Cordless | Yes |
| Cyclonic Technology | Yes |
| Depth | 21.5 cm |
| Dust Capacity | 0.8 L |
| Dust Collection | Bagless |
| Filter Type | Exhaust Filter |
| Height | 113 cm |
| Maximum Battery Recharge Time | 3.5hr |
| Maximum Battery Run Time | 60 min |
| Noise Level | 86 dB |
| Number of Power Levels | 3 |
| Package Contents | Jet 75 Vacuum, Turbo Action Brush, Soft Action Brusg, Combination Tool, Extension Crevice Tool, Mini Motorized tool, Flexible Tool, 2 in 1 charger wall mount, 1x 60 minute battery. |
| Pet Hair Cleaning | Yes |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Cordless Vacuum |
| Shipping Depth | 20.9 cm |
| Shipping Height | 75.7 cm |
| Shipping Weight | 8.4 kg |
| Shipping Width | 26 cm |
| Weight | 2.8 kg |
| Width | 25 cm |
We have partnered with Klarna to give you a great shopping experience.
How to shop with Klarna?
Add item(s) to your basket and then proceed to checkout.
Select Apply For Klarna Finance as your payment method.
Manage your orders and payments in the Klarna app.
Why choose Klarna?
Have any FAQ's? Visit Klarna to find out more.
Pay in 3 instalments
Split your purchase into three payments so you can spread the cost of your purchase over time. Enter the credit or debit card details of your choice and make automatic payments every 30 days. Your first instalment will be collected when your order is confirmed by the merchant and instalments 2 and 3 are scheduled 30 and 60 days later, respectively. No interest.
Klarna's Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. Ts&Cs and late fees apply.
Pay in 30 days
Get what you love today and pay up to 30 days after placing your order. No upfront payments.
Pay in 30 days is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. Ts&Cs and late fees apply.