Product Code: VS20R9049T3/EU
Our price £639.99
Awaiting stock
This product is not available to buy online at this time.
Please contact us on 01953 881248 for more information.
Dust, dirt, and debris are no match for the Samsung Jet 90 Pro cordless vacuum cleaner. Coming with a range of tools including the Turbo Action brush, there’s no job too big or small for the VS20R9049T3. You’ll even find a Spinning Sweeper with this model, which will have your floors gleaming in no time. Thanks to Jet Cyclone technology, 27 cyclones boost the airflow for serious suction power for longer. In fact, you’ll get 60 minutes of run time on a 3.5-hour charge – that’s plenty to get through the whole house.
| Accessories | 1x pre motor filter, 1x extra side brush, Cleanstation charging stand, 2 dust bags (Ix installed, 1x spare) |
| Colour | Titan |
| Colour Group | Grey |
| Cordless | Yes |
| Cyclonic Technology | Yes |
| Depth | 21.5 cm |
| Dust Capacity | 0.3 L |
| Dust Collection | Bagless and Dust Bag |
| Filter Type | Exhaust Filter |
| Height | 113.6 cm |
| Maximum Battery Recharge Time | 4hr |
| Maximum Battery Run Time | 90 min |
| Noise Level | 76 dB |
| Number of Power Levels | 4 |
| Package Contents | Samsung JetBot, 1x pre motor filter, 1x extra side brush, Cleanstation charging stand, 2 dust bags (Ix installed, 1x spare) |
| Pet Hair Cleaning | Yes |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Vacuum Robot |
| Shipping Depth | 57.5000 cm |
| Shipping Height | 40.1000 cm |
| Shipping Weight | 11.4000 kg |
| Shipping Width | 42.9000 cm |
| Weight | 3.4 kg |
| Width | 25 cm |
We have partnered with Klarna to give you a great shopping experience.
How to shop with Klarna?
Add item(s) to your basket and then proceed to checkout.
Select Apply For Klarna Finance as your payment method.
Manage your orders and payments in the Klarna app.
Why choose Klarna?
Have any FAQ's? Visit Klarna to find out more.
Pay in 3 instalments
Split your purchase into three payments so you can spread the cost of your purchase over time. Enter the credit or debit card details of your choice and make automatic payments every 30 days. Your first instalment will be collected when your order is confirmed by the merchant and instalments 2 and 3 are scheduled 30 and 60 days later, respectively. No interest.
Klarna's Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. Ts&Cs and late fees apply.
Pay in 30 days
Get what you love today and pay up to 30 days after placing your order. No upfront payments.
Pay in 30 days is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. Ts&Cs and late fees apply.