Product Code: TQ903GB9
Now £899.00
Was £1,499.99
Save £600.99
Awaiting stock
This product is not available to buy online at this time.
Please contact us on 01953 881248 for more information.
Enhance your coffee experience with this bean-to-cup coffee machine from Siemens.
This sleek and stylish machine seamlessly blends functionality and aesthetics, making it the perfect addition to any kitchen. Store your individualised coffee choices in up to ten different profiles, so you can easily make your favourite beverage at the touch of a button. Barista mode empowers you to fine-tune the strength, amount, temperature, milk-to-coffee ratio, and brewing speed, allowing you to craft your ideal cup. The high-resolution 6.8" full-touch display makes customisation a breeze.
Plus, the TQ903GB9 includes autoMilk clean ensuring optimal hygiene and effortless maintenance, so you can enjoy delicious coffee without the hassle.
| Additional Information | Fully automatic steam cleaning and optimal hygiene thanks to autoMilk Clean Programmable |
| Coffee Type Used | Coffee Beans |
| Colour | Black |
| Colour Group | Black |
| Control Type | Remote |
| Depth | 47 cm |
| Grinder | Yes |
| Height | 39.2 cm |
| Maximum Pump Pressure | 19Bar |
| Power Consumption | 2 W |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Coffee Maker |
| PSTI Compliance | PSTI Compliance - Download certificate |
| Shipping Depth | 43 cm |
| Shipping Height | 51 cm |
| Shipping Weight | 12.8 kg |
| Shipping Width | 35 cm |
| Smart Connect | Yes |
| Type | Coffee Machine |
| Warranty/Guarantee | 2 Year Warranty |
| Warranty Redemption Information | To register the warranty, call Siemens Home Appliances Service on 0344 892 8999, choose option 5 for the registration line |
| Water Filter | Yes |
| Weight | 11.6 kg |
| Width | 31.5 cm |
| Wi-Fi | Yes |
We have partnered with Klarna to give you a great shopping experience.
How to shop with Klarna?
Add item(s) to your basket and then proceed to checkout.
Select Apply For Klarna Finance as your payment method.
Manage your orders and payments in the Klarna app.
Why choose Klarna?
Have any FAQ's? Visit Klarna to find out more.
Pay in 3 instalments
Split your purchase into three payments so you can spread the cost of your purchase over time. Enter the credit or debit card details of your choice and make automatic payments every 30 days. Your first instalment will be collected when your order is confirmed by the merchant and instalments 2 and 3 are scheduled 30 and 60 days later, respectively. No interest.
Klarna's Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. Ts&Cs and late fees apply.
Pay in 30 days
Get what you love today and pay up to 30 days after placing your order. No upfront payments.
Pay in 30 days is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. Ts&Cs and late fees apply.