Product Code: SRSULT70B.EU8
Our price £299.00
Take the party atmosphere wherever you go with this wireless speaker from Sony. With four built-in speakers and two channels, you’ll get impressive sound from a truly portable device. Thanks to the two X-Balanced speaker units, the SRSULT70B delivers powerful sound and ultimate bass. A unique square diaphragm gives you richer, clearer sound no matter what style of music you’re listening to. If you’re in a noisy environment, Sound Field Optimisation ensures audio is clear regardless of what’s going on around you. Choose from two new sound modes using the ULT button – Deep Bass and Attack Bass. And, with a 30-hour battery life, you won’t need to worry about the party coming to a standstill.
| Additional Information | 2x X-Balanced Speaker 2x Tweeter |
| Bluetooth | Yes |
| Colour | Black |
| Colour Group | Black |
| Depth | 22.2 cm |
| Features | 2 X-Balanced Speaker units ULT button Sound Field Optimisation |
| Height | 22.4 cm |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Speaker |
| Shipping Depth | 27 cm |
| Shipping Height | 31.5 cm |
| Shipping Weight | 7.3 kg |
| Shipping Width | 53 cm |
| Weight | 6.3 kg |
| Width | 51.2 cm |
We have partnered with Klarna to give you a great shopping experience.
How to shop with Klarna?
Add item(s) to your basket and then proceed to checkout.
Select Apply For Klarna Finance as your payment method.
Manage your orders and payments in the Klarna app.
Why choose Klarna?
Have any FAQ's? Visit Klarna to find out more.
Pay in 3 instalments
Split your purchase into three payments so you can spread the cost of your purchase over time. Enter the credit or debit card details of your choice and make automatic payments every 30 days. Your first instalment will be collected when your order is confirmed by the merchant and instalments 2 and 3 are scheduled 30 and 60 days later, respectively. No interest.
Klarna's Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. Ts&Cs and late fees apply.
Pay in 30 days
Get what you love today and pay up to 30 days after placing your order. No upfront payments.
Pay in 30 days is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. Ts&Cs and late fees apply.