Product Code: DM41DABBLACK
Our price £399.00
Awaiting stock
This product is not available to buy online at this time.
Please contact us on 01953 881248 for more information.
Denon’s mini Hi-Fi system in black is perfect for smaller rooms such as a bedroom or kitchen. Equipped with a CD player and an FM/DAB+ tuner, you’ll be able to listen to your favourite albums and radio stations without compromising on sound. And, the DM41DAB has Bluetooth connectivity so you can stream from Spotify, Apple Music, and more. Triple Noise Reduction works to preserve the signal quality for the most accurate, life-like sound. What’s more, you can connect up to three other devices using the two standard optical and one analogue AUX input.
| Bluetooth | Yes |
| Colour | Black |
| Colour Group | Black |
| Depth | 30.9 cm |
| Height | 11.5 cm |
| Product Type | Mini System |
| Shipping Depth | 37 cm |
| Shipping Height | 54.5000 cm |
| Shipping Weight | 13.4000 kg |
| Shipping Width | 30 cm |
| Warranty/Guarantee | 2 Year Warranty |
| Weight | 4 kg |
| Width | 21 cm |
We have partnered with Klarna to give you a great shopping experience.
How to shop with Klarna?
Add item(s) to your basket and then proceed to checkout.
Select Apply For Klarna Finance as your payment method.
Manage your orders and payments in the Klarna app.
Why choose Klarna?
Have any FAQ's? Visit Klarna to find out more.
Pay in 3 instalments
Split your purchase into three payments so you can spread the cost of your purchase over time. Enter the credit or debit card details of your choice and make automatic payments every 30 days. Your first instalment will be collected when your order is confirmed by the merchant and instalments 2 and 3 are scheduled 30 and 60 days later, respectively. No interest.
Klarna's Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. Ts&Cs and late fees apply.
Pay in 30 days
Get what you love today and pay up to 30 days after placing your order. No upfront payments.
Pay in 30 days is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. Ts&Cs and late fees apply.