Product Code: SRSXB100H_CE7
Our price £35.00
There are no limits to where or when you can enjoy your favourite music with this grey portable wireless speaker from Sony. As it’s portable, you can take the party wherever you choose – whether that’s outside, poolside, or just in your front room. The design is dustproof and shockproof, so it’s ideal for an outdoor camping trip. It’s waterproof to IP67 standard too, so you don’t need to worry about taking it to the beach or pool. Carry your music further with the Sound Diffusion processor. This clever technology distributes sound much more evenly, spreading sound far and wide around your venue, without losing quality. And, the SRSXB100H has up to 16 hours of battery life, so you can keep the party going all night.
| Bluetooth | Yes |
| Colour | Light Grey |
| Colour Group | Grey |
| Depth | 8.7 cm |
| Height | 11.2 cm |
| Interfaces/Ports | USB |
| Product Category Group | CE |
| Shipping Depth | 8.5 cm |
| Shipping Height | 12 cm |
| Shipping Weight | 0.36 kg |
| Shipping Width | 8.5 cm |
| Warranty/Guarantee | 1 Year Warranty |
| Weight | 0.27 kg |
| Width | 8.7 cm |
We have partnered with Klarna to give you a great shopping experience.
How to shop with Klarna?
Add item(s) to your basket and then proceed to checkout.
Select Apply For Klarna Finance as your payment method.
Manage your orders and payments in the Klarna app.
Why choose Klarna?
Have any FAQ's? Visit Klarna to find out more.
Pay in 3 instalments
Split your purchase into three payments so you can spread the cost of your purchase over time. Enter the credit or debit card details of your choice and make automatic payments every 30 days. Your first instalment will be collected when your order is confirmed by the merchant and instalments 2 and 3 are scheduled 30 and 60 days later, respectively. No interest.
Klarna's Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. Ts&Cs and late fees apply.
Pay in 30 days
Get what you love today and pay up to 30 days after placing your order. No upfront payments.
Pay in 30 days is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. Ts&Cs and late fees apply.